3D tisk kloubních náhrad3D tiskárny se postupně dostávají i do oborů, o jakých se 3D tisku před pár lety ani nesnilo a vyvolávají zde nemalou revoluci. Především v zahraniční profesionální 3D tiskárny zaznamenávají velký pokrok a blíží se doba, kdy na nich bude možné tisknout třeba kloubní náhrady nebo orgány. Co se týká kloubních náhrad, tak masivní využití 3D tiskáren je již na spadnutí. Jelikož taková tiskárna je schopná vyrobit kloubní náhradu poměrně přesně dle specifických požadavků pacienta.

3D peroV aktuálním článku bychom vás rádi seznámili s moderním zařízením, kterým je speciální 3D pero. Na českém trhu se jedná poměrně o velkou novinku, ačkoliv už dnes ho bez problémů zakoupíte v různých obchodech s 3D tiskárnami nebo s elektronikou. 3D pero má podobu speciální tužky, která však je schopná vyrábět 3D objekty. Nejčastěji využívá materiálů PLA a ABS. Záleží však i na konkrétním vybraném modelu.

modely pro 3D tiskJestliže chcete tisknout na 3D tiskárně, nabízejí se vám celkem tři způsoby, jak získat model produktu, který chcete vyrobit. Jestliže nehledáte předmět přesně na míru svým individuálním představám, tak vám doporučujeme navštívit některou z veřejných databází, kde si model pohodlně stáhnete k sobě do počítače a pak ho už jen nahrajete do 3D tiskárny, která tak budete vědět, co přesně má tisknout. Další možností je namodelování vlastního produktu nebo naskenování nějakého předmětu z vašeho okolí.

3D tiskárna na kovMnohé moderní 3D tiskárny pohodlně zvládají také tisk kovových předmětů. Pokud si tedy chcete vyrobit například vlastní klíče, protože do železářství to máte daleko, není nic jednoduššího, než si svůj klíč naskenovat a pak ho vytisknout na 3D tiskárně. Proces se sice na pohled může zdát zbytečně složitý, na druhou stranu ale budete mít z klíče mnohem větší radost a pravděpodobně vám vyjde i levněji než od zámečníka. Pokud samozřejmě nepočítáte investici do samotné 3D tiskárny. Tisk kovových dílů dnes zvládají bez problémů 3D tiskárny k profesionálním i k hobby čelům.

Jak funguje 3D tiskárna3D tiskárny fungují na velmi jednoduchém principu - velice podobně jako kterékoliv jiné 2D tiskárny, co snadno zapojíte ke svému počítači nebo i k jinému zařízení. 3D tisk je takzvaný aditivní proces, při němž z digitální předlohy vzniká skutečný fyzický model. Ten si sami vytvoříte nebo navštívíte nějakou veřejnou databázi, kde ho získáte. Vždy záleží na tom, co přesně potřebujete tisknout.