3D peroV aktuálním článku bychom vás rádi seznámili s moderním zařízením, kterým je speciální 3D pero. Na českém trhu se jedná poměrně o velkou novinku, ačkoliv už dnes ho bez problémů zakoupíte v různých obchodech s 3D tiskárnami nebo s elektronikou. 3D pero má podobu speciální tužky, která však je schopná vyrábět 3D objekty. Nejčastěji využívá materiálů PLA a ABS. Záleží však i na konkrétním vybraném modelu.

Kreslete ve 3D

3D pero potěší děti i dospělé. Dá se využívat například pro 3D kreslení, kdy stačí vzít do ruky papír a tuto magickou tužku. Místo inkoustu však bude vytlačovat ohřátá plastová vlákna. Fantazii se při použití 3D pera meze nekladou. Jakmile nakreslený výtvor vychladne, tak zároveň ztuhne. Výsledek má tedy pevnou a stabilní konstrukci.

Pero je navíc velice lehké a snadno se drží v ruce. Je tak zajímavou alternativou pro každého, kdo touží po 3D výrobcích, ale nemůže si dovolit investovat do 3D tiskárny. Zatímco však 3D tiskárna pracuje sama, 3D pero vyžaduje asistenci, a tím vám může pomoci od vaší volné chvíle. Navíc je vhodné pro leváky i pro praváky a speciální vlákna do něj pořídíte v mnoha barevných odstínech. Nemusíte se tak bát, že byste byli odkázáni na základní bílou, modrou nebo třeba černou barvu.

Jak 3D pero funguje

Mnoho lidí se určitě bude ptát, jak takové 3D pero funguje. Je schopné vytlačit vyhřátý plast. Ten má tolik stupňů, kolik daný materiál potřebuje proto, aby se rozpustil. Jakmile je materiál vytlačen ven, začíná tuhnout a na vzduchu postupně získává svou pevnost a stabilitu. Jako hračka pro děti je 3D pero opravdu ideální, jelikož pomáhá rozvíjet kreativitu a děti dokážou snadno vyrábět vlastní drobné plastové předměty a hračky. Používané materiály ABS či PLA jsou plastové a snadno ekologicky odbourané. Samotné pero vypadá velice stylově. Jelikož ho na trhu dodává více výrobců, takže si v nabídce českých e-shopů jistě vyberete.